קורס PHP – מהי שפת PHP ומדוע כדאי לשלוט בה?

קורס PHP – מהי שפת PHP ומדוע כדאי לשלוט בה?

קשה לדמיין כי יש כיום, ולו אחד מהגולשים, אשר לא שמע את המושג PHP, גם אם לא התעמק בו. סביר להניח, כי, במידה ואותה אדם איננו עוסק באינטרנט מהאספקט הטכני שלו, הוא תייג את המונח בתור "משהו שקשור לאינטרנט", (או, עבור המתקדמים יותר -) "משהו שיושב בשרת", ובכך, הסתכם עבורו העניין. אנחנו, לעומת זאת, חיים אינטרנט ונושמים אותו, ולכן, הפעם, החלטנו לעשות עבורכם (כן, גם עבור אלה שאינם "חיות רשת" מובהקות) סדר בדברים, להסביר מהי PHP ומדוע קורס PHP יכול להיות רעיון טוב עבור חלק גדול מהאנשים.

מהי PHP?

ראשית, הסבר טכני קצר (אבל לא טכני מידי) על כיצד עובד כל העסק הזה של אתר:

דפי אינטרנט (שהגולש מזהה כ"דפים באתר") מורכבים משפת HTML וכוללים תמונות, רכיבי JavaScript ורכיבים נוספים (כקבצי וידיאו וקבצי אודיו). בניה של דף אחד באופן ידני היא קלה למדי, אולם כאשר נדרשים באופן זה לבנות דפים רבים, המשימה מסתבכת. חשבו, לדוגמה, על אתרים כמו ויקיפדיה, המכילים עשרות ומאות אלפי דפי אינטרנט שונים. בניה ידנית של כל אחד ואחד מהם בנפרד, הייתה הופכת את משימת הקמת האתר למשימה האורכת שנים רבות. עכשיו, חישבו על מצב בו, בוקר אחד, מחליטים מייסדי ויקיפדיה לשנות מעט את הלוגו שלה. כמה זמן, לדעתכם, הייתה אורכת משימת שינוי כזו, כאשר מדובר בשינוי ידני-פרטני בכל דף בנפרד?

 

מהם אתרים דינמיים, וכיצד משתלבת בהם שפת PHP?

כאן, נכנסת שפת PHP לתמונה: שפת PHP מורצת על שרת האינטרנט שעליו נמצא האתר. כאשר גולש מגיע לדף באתר, מורץ בשרת קוד PHP אשר יוצר את קובץ ה-HTML המוצג בדפדפן, כך, שלמעשה, תוכנה יוצרת מחדש בכל פעם את דף ה-HTML אשר אליו הגולש רוצה להיכנס. זאת, בניגוד לסוג אתרים אחר, חסרי קוד PHP, אשר כניסה לאתר מציגה את קובץ ה-HTML הקיים והקבוע. מאחר ויצירת הדפים בשיטה הראשונה (דפי עם קוד PHP) הינה דינמית (על פי צרכי הגולש), אתרים המבוססים על PHP נקראים אתרים דינמיים, ואילו האתרים החסרים את התכונה הזו, נקראים אתרים סטטיים.

 

קורס PHP – למי הוא מיועד?

כעת, לאחר שהבנו מה תפקידה של שפת PHP בבניית אתרים, אפשר להתמקד בה-עצמה וביכולותיה. מאחר וה-PHP היא שפת תכנות מונחת-עצמים בקוד פתוח, ועובדת מצוין עם מסדי נתונים של MYSQL. ניתן באמצעותה לפתח אפליקציות ווביות (למשל, אפליקציות לפייסבוק) ולבנות מערכות ניהול תוכן לאתרי האינטרנט. את עליית הפופולריות של ה-PHP מקשרים המומחים להצלחתה של הרשת החברתית המצליחה ביותר, פייסבוק (הכתובה באמצעותה) ולצמיחתה האנציקלופדיה החופשית המקוונת, ויקיפדיה (שתיהן, נוסדו קרוב לתחילת המילניום). שתי ענקיות אלה פתחו את הפתח לאינספור אתרים קטנים מהן ומובילים בהרבה פחות מהן, שחמדו לעצמם את הנוחות והקלות שבהתנהלות בחסות ה-PHP.

 

מהדברים שכתבנו קודם, ניתן להבין כי, בשורה הראשונה של המתעניינים בלימודים במסגרת קורס PHP, נמצאים בוני האתרים. אבל, העניין איננו נעצר רק אצלם, אלא גולש הלאה ומגיע לכל מי שרואה את העתיד שלו בתחום ה-Web – בוני ומעצבי אפליקציות, מנהלי אתרים בתשלום וכן הלאה. למעשה, מכל שפות התכנות המשרתות אותנו כיום, ניתן לומר, כי PHP הינה השפה שימושית ביותר, ושהיא מניחה את הבסיס הרחב והמוצק ביותר להתפתחות ולהתמקצעות בתחום האתרים. קורס PHP מסודר יוכל להעניק לכם את הידע הנדרש לפתיחתה של קריירה מעניינת בתחום.

ניתן לבחור מגוון קורסים כגון קורס קידום אתרים מאתגר ישרות לעולם ההייטק

Add comment


Call Now Button
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support